Науково-методичний семінар «Ведення електронного журналу SMART-SCHOOL для адміністраторів»

19 червня 2023 року у КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти відбувся науково-методичний семінар «Ведення електронного журналу SMART-SCHOOL для адміністраторів у закладах загальної середньої освіти».

Робота семінару проводилася за двома напрямами: науково-методичний та практичний.

Зі вступним словом до учасників семінару звернувся модератор заходу, проректор з наукової роботи КЗ Сумський ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент Сергій ГРИЦАЙ, який зазначив, що міністр цифрової трансформації України Михайло ФЕДОРОВ заявив про розроблення нової реформи освіти, яку презентують орієнтовно в липні 2023 року. План реформи, за словами міністра цифрової трансформації України, визначає компетентності, стандарти, програми, освітню мережу, необхідні для розвитку, зокрема у сфері технологій. Також Сергій ГРИЦАЙ повідомив, що у Міністерстві освіти і науки анонсують створення електронної системи «АІКОМ» – «Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту» згідно з законом України «Про освіту».

Вікторія ПЕРЛИК, старший викладач кафедри педагогіки, спеціальної освіти та менеджменту висвітлила тему «Нормативно-правове забезпечення запровадження електронного документообігу у закладах загальної середньої освіти», у якій зупинилася на законодавчій, нормативній базі створення документообігу у закладах загальної середньої освіти. Також охарактеризувала роль керівника закладу в організації та веденні діловодства, електронного документообігу у закладі загальної середньої освіти.

Михайло НІКОЛАЄНКО, старший викладач кафедри освітніх та інформаційних технологій, детально ознайомив учасників семінару з програмою SMART-SCHOOL для адміністраторів закладів загальної середньої освіти та особливостями роботи з нею.

Менеджер ТОВ «Розумні IT-рішення» В’ячеслав ЛАЗАРЄВ ознайомив присутніх з алгоритмом використання програми, представив покрокову інструкцію для користування електронним журналом SMART‑SCHOOL адміністраторами закладів загальної середньої освіти.

З вітальною промовою до учасників практичної частини семінару звернулася проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Світлана ЛУЦЕНКО, побажавши плідної роботи на семінарі.

Лариса СИТНИК, в.о. завідувача кафедри освітніх та інформаційних технологій представила директора ТОВ «Розумні IT-рішення», яка ознайомила присутніх з системою автоматизації документообігу для загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та ВНЗ I‑II рівнів акредитації SMART-SCHOOL Аліну ЖОЛУДЬ та презентувала особливості практичної роботи з програмним продуктом. Учасники заходу мали змогу перевірити роботу системи на практиці.

Проректор з наукової роботи КЗ Сумський ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент Сергій ГРИЦАЙ підбив підсумки роботи науково-методичного семінару-практикуму, підкресливши необхідність цифровізації діяльності закладів загальної середньої освіти згідно з чинним законодавством України та наголосивши на подальшій співпраці.